КОЛЕДА в БАРСЕЛОНА

5 дни / 4 нощувки
Код на програма: E-1065
Дата | Цена | Резервирай |
23.12.2023 | 1299 лв. | резервация |
- Програма
- Цената включва
- Цената не включва
22.12.2020: 11:00 ч. – 13:15 ч. - полет София – Барселона. Трансфер. Настаняване в хотела. Нощувка.
Ден 2
23.12.2021: Закуска. Обиколка на Барселона с екскурзовод на български: Готическия квартал, Катедралата, „Ла Рамбла”, пл. „Каталуния”, Пасейдж де Грасия с Ябълката на раздора и къщите на Гауди, Саграда Фамилия, пл. „Испания”. Следобед - по желание – факултативна програма посещение на парка Гюел и Саграда Фамилия – едни от най-впечатляващите творения на Гауди (с доплащане 109 лв. за възрастни и 69 лв. за деца до 11 г. и при предварителна заявка и заплащане в България, а не на място). Цената включва екскурзовод на български по време на визитата, резервация за група и входните такси за парка Гюел и за Саграда Фамилия. Посещението се организира при минимум 10 участника. Нощувка.
Ден 3
24.12.2021: Закуска. Свободен ден. Възможност за екскурзия до манастира Монсерат, живописно разположен в едноименната планина – най-големият и най-известен манастир в Каталуния, център на поклонничество, известен с чудотворната статуя на Богородица – Черната Мадона, която, според легендата, била намерена от овчарчета в процепа на една скала (с доплащане 99 лв. на човек при минимум 15 участника). Цената на екскурзията включва транспорт и екскурзоводски услуги на български. Екскурзията се заявява и заплаща в България, а не на място. Следобед – завръщане в хотела. Вечерта – по желание – вечеря с фламенко спектакъл (с доплащане 168 лв.) или фламенко спектакъл с една чаша напитка (с доплащане 86 лв.). Нощувка.
Ден 4
25.12.2021: Закуска. Възможност за самостоятелни разходки и посещения на Аквариума, зоологическата градина и пр. По желание – факултативна полудневна програма „Традиции и модернизъм в Барселона” (с доплащане 70 лв. и при предварителна заявка и заплащане в България, а не на място). Цената включва обиколка с екскурзовод на български и се организира при минимум 6 участника. Обиколката включва Двореца на Каталунската музика, квартала „Ел Борн” с църквата „Санта Мария дел Мар”, парка Цитаделата, Триумфалната арка и завършва с Олимпийското пристанище, където можете да останете, за да се насладите на традиционна морска кухня. Нощувка.
Ден 5
26.12.2021: Закуска. Свободно време. Възможност за самостоятелно разглеждане на музея на Пикасо, къщите на Гауди Каса Мила и Каса Батльо или посещение на хълма Монджуик и Пуебло еспаньол. 16:30 ч. - трансфер до летището. 19:40 ч. - 23:23 ч. - полет Барселона - София.
Забележки:
Часовете на полетите са обявени по разписанието на авиокомпанията през септември 2021. При промяна на същите, клиентите ще бъдат уведомени своевременно; хотелските стаи се освобождават до 11.00 ч. и багажът се оставя на съхранение на рецепцията за през деня преди трансфера до летището.A
Дата | цена на възрастен в двойна стая | цена на човек в индивидуална стая | цена на трети възрастен в стая | цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни | цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен |
22.12.2021 | 965.00 | 1175.00 | 950.00 | 885.00 | 905.00 |
B
Дата | цена на възрастен в двойна стая | цена на човек в индивидуална стая | цена на трети възрастен в стая | цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни | цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен |
22.12.2021 | 1018.00 | 1183.00 | 983.00 | 938.00 | 958.00 |
C
Дата | цена на възрастен в двойна стая | цена на човек в индивидуална стая | цена на трети възрастен в стая | цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни | цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен |
22.12.2021 | 1129.00 | 1327.00 | 1111.00 | 1029.00 | 1059.00 |
Продължителност на туристическата програма: 5 дни
Допълнителни услуги | цени |
Парка Гюел и Саграда Фамилия | 109 лв. |
Традиции и модернизъм в Барселона | 70 лв. |
Екскурзия до Монсерат | 99 лв. |
Фламенко шоу в Барселона с 1 напитка | 86 лв. |
Вечеря с фламенко шоу в Барселона | 168 лв. |
Чекиран багаж до 20 кг в двете посоки : ПРИ ЗАЯВКА В МОМЕНТА НА РЕЗЕРВАЦИЯТА | 98 лв. |
Чекиран багаж до 10 кг в двете посоки : ПРИ ЗАЯВКА В МОМЕНТА НА РЕЗЕРВАЦИЯТА | 75 лв. |
Пояснения:
-
Екскурзията включва 4 нощувки със закуски в централно разположен хотел в Барселона, екскурзоводска програма на български език, трансфери летище – хотел – летище, самолетен билет (с включени летищни такси, 1 ръчен багаж с размери 40х20х20 см и тегло до 10 кг, предварително чекиране и запазени места). Лети се с „Уиз Еър” или „Райънеър“.
Актуални условия за пътуване до Испания
Условия за пътуване в covid ситуацията
-
- Категория A: хотел Ronda*** - намира се близо до „Ла Рамбла”, на 15 мин. пеша от пл. „Каталуня”;
- Категория B: хотел Suizo*** - намира се в Готическия квартал, съвсем близо до Катедралата и Ла Рамбла;
- Категория C: Хотел Gotico**** - в Готическия квартал, близо до Катедралата и „Ла Рамбла”.
-
Варианти за Коледна вечеря ще бъдат предложени след 15.11.2021 г.
Забележки:
- Часовете на полетите са обявени по разписанието на авиокомпанията през септември 2021. При промяна на същите, клиентите ще бъдат уведомени своевременно;
- хотелските стаи се освобождават до 11.00 ч. и багажът се оставя на съхранение на рецепцията за през деня преди трансфера до летището.
ВАЖНО: При нощувки в Барселона туристите (без децата под 16 г.) заплащат задължително градска такса (city tax) в размер на около 0.75 евро на човек на ден при настаняване в хотели 3 звезди и на около 1.25 евро на човек на ден при настаняване в хотели 4 звезди. Таксата се заплаща лично от туристите на рецепцията на хотелите преди отпътуването им и не е включена в пакетните цени.
Здравни изисквания: няма специални здравни изисквания.
-
Варианти за Коледна вечеря ще бъдат предложени след 15.11.2021 г.
-
Агенцията предоставя намаление ЗА РАННО ЗАПИСВАНЕ - 3% от пакетната цена (2 месеца преди датата на екскурзията - за записан турист се счита този, който е платил съответната предплата и е подписал договор).
Намалението не се прилагат при цените за деца и младежи.
- Самолетен билет;
- Летищни такси;
- 1 бр. ръчен багаж с размери до 40х30х20 см и тегло до 10 кг;
- Трансфери;
- 4 нощувки със закуски в избрания хотел 3 или 4 звезди;
- Обиколка на Барселона с екскурзовод на български.
- Чекиран багаж до 10 кг;
- Чекиран багаж до 20 кг;
- Посещение на парка Гюел и Саграда Фамилия;
- Полудневна програма „Традиции и Модернизъм в Барселона”;
- Екскурзия до манастира Монсерат;
- Посещение на фламенко спектакъл;
- Коледна вечеря;
- Таксите за вход в музеи, билети за корабчета, градски транспорт и пр.;
- Медицинска застраховка (2 лв. на човек на ден);
- PCR или антигенен тест, ако такива са нужни;
- Градска такса (city tax);
- Разходи от личен характер.